Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 24.04.2016 10:46:55
Dobrý den,
omlouvám se, že píši ještě jednou v předchozí zprávě, jsem napsala špatně datum, tudíž teď je to správně. O svém těhotenství jsem v den CT nevěděla.
Vím že tato otázka tu byla již několikrát, ale nenašla jsem konkrétní odpověď k mému dotazu. Dne 14.3. jsem prodělala CT hrudníku s kontrastní látkou (se zástěrou přes dělohu)- ve zprávě psáno (CT angio plicnice. Vyšetření provedeno helikálním skenem, postkontrastně. I.v. aplikováno 100ml k.l. Iomeron 350.) Plicní embolie neprokázána. Dne 16.3. jsem zjistila, že jsem těhotná. Poslední MS byla 9.2. datum oplodnění je 23.2. V den CT jsem byla 4+6. Může to v tomto týdnu ohrozit vývoj nebo by to samo zaniklo a dále se nevyvýjelo? A co kontrastní látka?
Předem moc děkuji za odpověď
(Vložil(a): Lucie)
Dobrý den,

existují 2 důvody, proč se nemusíte obávat o další vývoj plodu. Dávka nedosáhla dávky prahové i přesto, že byla použita kontrastní látka. Navíc v počátečním stadiu jsou buňky nediferencované a při případném poškození mohou být nahrazeny.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)