Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 31.03.2016 20:59:43
Dobrý den, pracuji jako veterinární sestra a denně přicházím do styku s rtg. Jedná se o přidržování zvířat při rentgenování, vždy mám olověnou zástěru. Chtěla jsem se zeptat, jak moc velké riziko hrozí, kdybych byla náhodou těhotná a takto asistovala v začátcích těhotenství? Přeci jen chvilku trvá než žena přijde na to, že je těhotná a ne vše se dá naplánovat dopředu abych mohla zaměstnavateli oznámit, že plánuji otěhotnět.

Děkuji za Váš názor a odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

důležité je i to, jak často přidržujete. Pokud vždy používáte olověnou zástěru, riziko ohrožení zárodku v časném stadiu těhotenství nehrozí. Nicméně, pokud už bude těhotenství potvrzeno, doporučovala bych "přidržování" omezit (nejlépe když přidržuje majitel zvířete). Není to z důvodu ohrožení plodu nepřijatelnou dávkou záření, ale z důvodu zbytečnému vystavení sebe a miminka rizikovému faktoru.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)