Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG a CT v těhotenství 03.02.2016 14:59:05
Dobrý den,
dnes jsem byla v kontaktu s paní, která absolvovala nějaké vyšetření s kontrastní (tvrdila radioaktivní) látkou na CT. Prý to trvalo asi 4 hodiny. Speciální pracoviště v Praze. Poté jí výslovně řekli, že nesmí k malým dětem a těhotným ženám. Já jsem v sedmém týdnu těhotenství a ona mi to řekla až když odcházela z návštěvy. Mám strach, zda nemohl být ohrožen můj plod. Ještě podotýkám, že jsme se setkali hned den po jejím vyšetření a byli jsme v kontaktu asi hodinu. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Karolína Koulová)
Dobrý den,

takto krátkodobý kontakt (1 hodina) s "naaplikovaným" pacientem neznamená pro Vaše budoucí miminko (plod) zdravotní ohrožení. Upozornění je myšleno při dlouhodobějším kontaktu, ve smyslu ochrany rodinných příslušníků, ve kterými takový pacient sdílí např. společné bydlení apod.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)