Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 18.01.2016 16:31:05
Dobrý den, přítelkyně má podstoupit RTG zubů (všechny zuby), snažíme se o mimi. Když podstoupí rtg v době menstruace a pak by ihned otěhotněla, jaké je rizko pro plod? Nebo za jak dlouho je to bezpečné po rengenu otěhotnět? Děkuji Václav
(Vložil(a): Václav Barák)
Dobrý den,

nemusíte mít žádné obavy. RTG zubů provedené před početím nemůže budoucí miminko poškodit. Dokonce ani u těhotných není rtg zubu absolutní kontraindikací.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)