Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 12.01.2016 13:44:16
Dobrý den, čeká mě CT vyšetření hlavy a vzhledem k tomu, že se s přítelem začínáme snažit o miminko by mě zajímalo, jak dlouho záření z CT v těle zůstává. Zda je vhodnější po tomto vyšetření raději alespoň jeden cyklus počkat nebo zda záření nemůže mít na budoucí vývoj plodu vliv. Předem Vám mnohokrát děkuji za odpověď
(Vložil(a): Adéla P.)
Dobrý den,

ionizující záření potřebné k provedení CT vyšetření hlavy v těle nezůstává a takové záření nemůže mít negativní vliv na neoplozená vajíčka.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)