Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 23.11.2015 19:24:14
Dobrý den,jsem garvidní zubní lékařka.Pracuji na poliklinice,kde jsou jenom zubní ordinace.Křesla i s rtg jsou od sebe vzdálená cca 2,5m a ordinace jsou odděleny stěnou z pro mne neznámého materiálu.Hrozí pro plod nějaké nebezpečí a jaký dosah ma rtg záření?Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pokud jste gravidní, je povinností provozovatele rtg, aby zajistil miminku stejný stupeň radiační ochrany jako jednotlivci z obyvatelstva, tedy aby nebyla překročena hodnota efektivní dávky 1 mSv. Pokud vím, na většině zubních pracovišť není vymezeno sledované pásmo a tak je tento požadavek splněn. Doporučuji však konzultovat podmínky s dohlížející osobou, která je pro pracoviště stanovena.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)