Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ochrana před RTG a v těhotenství 15.11.2015 22:30:05
Dobrý den, žiji v zahraničí (Blízký východ), jsem v 6tt a čeká mě rentgen plic. V zařízení nemají ochrané pomůcky, jakým způsobem je můžu dostatečně nahradit? Přeci jen zde nevěřím lékařům tolik jako v Evropě. Napadl mě třeba alobal, ale nerozumím tomu a nechce se mi dělat ze sebe pitomce. Můžu jako laik vůbec poznat, že všechno proběhlo v pořádku? Děkuji za radu.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ochranné pomůcky dostatečně nenahradíte. U snímku plic je však dávka velmi nízká, navíc ochranná zástěra se nepoužívá, neboť by zakryla vyšetřovanou oblast, takže bez obav absolvujte indikované vyšetření plic. Dávka nemůže zárodku/plodu ublížit.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)