Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 07.11.2015 19:53:03
Dobrý den
Chtěl bych se touto cestou zeptat na problém s ochranou pracoviště při žalobě těhotné ženy. Problém nastal takový, že pacientka byla tázána zda-li je těhotná. Pacientka odpověděla záporně. Podepsala rukou napsanou frázi na žádance k vyšetření-těhotenství neguje. Jedná se o dostačující právní formu ochrany?Děkuji za informace
(Vložil(a): Marek Dockal)
Dobrý den,

dle legislativy se požaduje, aby "indikující lékař a aplikující odborník se dotázal ženy v reprodukčním věku na těhotenství a kojení; zjištěné údaje, které by mohly mít význam pro uvažované vyšetření nebo léčbu, zaznamená do zdravotnické dokumentace". Dle vašeho vyjádření pacientka podepsala, že těhotenství neguje, takže požadavek § 3 odst. 1 písm. b) vyhlášky č. 410/2012 Sb. byl splněn.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)