Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 01.04.2015 21:36:07
Dobry den, moc vas prosim o vyjádření. Ve 14tt jsem byla na digitálním rentgenu jednoho zubu a dnes v 16tt mi zubař tento rengen na stejný zub dělal 2x a to pokaždé bez ochranné zastery. Muze to mit vliv na plod? Předem děkuji
(Vložil(a): Katerina Keoghan)
Dobrý den,

dávka záření, kterou obdrží plod i při opakovaných snímcích u takového vyšetření je zanedbatelná, nemůže mít vliv na zárodek/plod. Národní diagnostická referenční úroveň pro radiovisiografii (RVG) je jen 1mSv, těhotenství není u RVG kontraindikací.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)