Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

práca na RTG oddelení a tehotenstvo 11.09.2014 10:29:12
Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať aký má vplyv práca zdravotnej sestry na oddelení zubného rtg na tehotenstvo. Denne prebehne približne 40 snímkov panoramatického digitálneho zubného rentgenu, 3D snímky.. Ochrana je iba za zástenou, bez olovenej vesty. Je možné pracovať na tomto oddelení po otehotnení alebo je nutné požiadať o preloženie na iné miesto v rámci ochrany zdravia? Aké veľké je riziko ožiarenia? Respektíve pred splodením dieťaťa, majú tieto dávky radiácie vplyv na organizmus matky a môžu ovplyvniť vývoj budúceho plodu? Ďakujem.
(Vložil(a): Janka)
Dobrý den, ozáření nemůže bezprostředně způsobit zdravotní újmu Vám ani Vašemu dítěti ani negativně ovlivnit vývoj těhotenství (a to ani před otěhotněním). Nicméně podle údajů, které píšete, by se ozáření plodu mohlo blížit stanovenému limitu.
Pokud byste měla na pracovišti pracovat během těhotenství, je nutné provést optimalizaci radiační ochrany, aby bylo vyloučeno nezdůvodněné ozáření a případně přijmout opatření, která z optimalizace vyplynou.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)