Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 08.07.2014 21:59:53
Dobrý den. Zítra, tedy 9.7 mám jít na ct vyšetření plic. Menstruaci jsem měla naposledy 9.6. Do doby, než jsem se dozvěděla, že mám podstoupit vyšetření(tedy zhruba do konce června) jsme se s manželem pokoušeli o druhé dítě. Menstruace se zatím nedostavila. Mám toto pro mě důležité vyšetření raději zrušit? Děkuji
(Vložil(a): Michala Žáková)
Dobrý den, vyšetření rušit nemusíte (při standardním CT vyšetření plic by dávka na oblast dělohy neměla mít významný vliv na případné těhotenství), ale před ním informujte radiologického asistenta či lékaře o Vašem možném těhotenství.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)