Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 02.07.2014 18:36:21
Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem těhotná diabetička ve 28. týdnu tento týden jsem upadla a poranila jsem si koleno byla jsem na RTG nemuže to nějak poškodit miminko lékaři jsem to říkala a on že muže mi udělat RTG že tam není riziko ale stejně mám strach jo a na RTG mi dali nějakou zástěru děkuji za odpověd
(Vložil(a): pavlína Pfeiferová)
Dobrý den,
rtg vyšetření kolene není v těhotenství kontraindikováno, neboť dávka záření potřebná ke zobrazení je velmi nízká.
Lékař Vás informoval správně, navíc jste při vyšetření měla zástěru s ekvivalentem olova, která kryla oblast dělohy a rtg záření absorbuje.
Nemusíte mít žádné obavy o zdraví miminka.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)