Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství (ozáření těhotných obecně) 18.06.2014 08:13:59
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o odpoved na otazku, ci je pravdepodobnost poskodenia a pripadne ake následky zanecha RTG pluc na moje dieta. Som v 28tt tehotenstva a 7dni vkuse som mala strasny kasel non-stop. Zacala som vykasliavat krv, tak bolo nutne spravit RTG pluc. Najskôr som nechcela, ale konzultovali to doktori, povolil mi to aj moj gynekolog. RTG mi robili zozadu a v oblasti hned pod plucami ma obalili olovenou vestou, aby sa ziarenie nedostalo k dietatku. Citala som aj Vas clanok Pouzivani rentgenu-lekarske ozareni, ale rada by som si precitala Vase konkretne vyjadrenie. Dakujem velmi pekne za odpoved.
(Vložil(a): Fischerova)
Dobrý den,
provedení rtg snímku bylo indikováno z důvodu nepřetržitého kašle, vykašlávání krve, bylo tedy odůvodněno, a to i v těhotenství.
Nemusíte mít obavy o zdraví miminka, ekvivalentní dávka v děloze, resp. plodu při rtg plic v předozadní projekci je velmi nízká, riziko poškození plodu v žádném případě nehrozí. Navíc byla použita zástěra s ekvivalentem olova, která záření pohlcuje.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)