Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 05.05.2014 20:39:12
Dobrý den, mám dotaz ohledně RTG v těhotenství, jsem nyní ve 20.týdnu a pracuji jako zdravotní sestra v zubní ordinaci, paní doktorka mě ujistila, že jsou nitroorální rtg snímky v tak malé dávce, že stačí i mně- jako těhotné- jít za obyčejné dveře, vzdálené od rentgen. pacienta cca 2,5m... je to pravda?? Doufám, že jsem miminko neohrozila a dá se případně poškození plodu již nyní zjistit a jak,prosím?děkuji za odpověď Pečenková
(Vložil(a): Taťána )
Dobrý den, souhlasím s názorem paní doktorky, že ozáření při intraorálních rtg snímcích, pokud jste chráněna vzdáleností 2,5m, je zcela zanedbatelné, nemůže dojít k poškození plodu.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)