Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ozáření 03.12.2013 18:44:18
Dobry den, můj 5ti lety syn byl po dobu 2 hodin v místnosti s člověkem po vysetreni na pet ct. (Cca 4 hodiny po vysetreni). Nebyl s nim v přímém kontaktu. Hrozí mu nejaké riziko? Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Lucie Knotková )
Vašemu synovi riziko nehrozí. Pacientovi je před vyšetřením PET podáno radiofarmakum s velmi krátkým poločasem rozpadu (řádově v minutách) a používají se tzv. beta-zářiče, které lze odstínit již tenkou vzduchovou vrstvou.
(Za SÚJB: sujb)