Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rentgen prstu bez ochrany 23.03.2013 14:41:20
Dobrý den, dcera (9let) si zlomila malíček na ruce. Ihned po úraze jí byl dělán 2x rentgen ve 2 polohách, tzn. 4x byla rentgenována během asi hodiny. A to vše bez olověné "zástěry". Toto jsem zjistila bohužel až pozdě. Sestřička mě při příjmu odbyla tím, že je dcera už velká, že to zvládne sama. Teď si to vyčítám... Jaká hrozí rizika spojená s tím, že nebyla použita žádná ochrana ostatních částí těla? Děkuji předem za odpověď.
(Vložil(a): Hana )
Vyčítat si nic nemusíte, i bez použití ochranné zástěry nebezpečí poškození zdraví vyšetřovaného pacienta nehrozí.
(Za SÚJB: sujb)