Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: opakovyný rentgen zubů 19.08.2012 11:25:01
Dobrý den, rád bych Vás tímto poprosil o dpověď na mé dva dotazy . Moje obavy se týkají rentgenu zubů. Odhadem mi 13 let moje ošetřující zubařka dělala jednou ročně preventivní rentgen zubů, ačkoliv netrpím zvýšenou kazivostí. K rentgenování používala intraorální RTG přístroj ke standardnímu snímkování na film. Někdy mi přiložila ochranný límec na krk a někdy ne. Po mém dotazu mi k tomu posledně řekla, že to není tak důležité. Zajímalo by mě tedy co je správně a jak velké je riziko když se límec nepoužije. K mému druhému dotazu. Před třemi měsíci mi lékařka dělala v rámci preventivní prohlídky opět kontrolní rentgen a vzhledem k tomu, že mě rozbolel zub, tak mi cca po dvou měcících dělala výše uvedeným přístrojem jednostranný rentgen znovu. Následně jsem se rozhodl přejít k jinému zubaři a o předchozích rentgenech jsem ho informoval. Pan doktor se pouze pousmál a řekl mi, že záření z rentgenu je minimální. Následně mi provedl digitální rentgen bolavého zubu a s podezřením na paradentózu mě ten samý den odeslal na rentgen Bite wing. Nyní mám z důvodu prodělaných rentgenů v krátkém časovém období obavy o své zdraví. Proto bych rád věděl, jestli jsou moje obavy na místě , nebo jsou zcela zbytečné. Zároveň nemohu pochopit laxní přístup lékařů k rentgenování.Předem velice děkuji za odpověď.
Kirsch K.

prodělané rentgeny
1x intraorální RTG (snímkování na film)
1x intraorální RTG pouze jednostranný (snímkování na film)
1x digitální rentgen jednoho zubu + 1x rentgen Bite wing(Vložil(a): Karel Kirsch)
Riziko poškození zdraví je i ve vašem případě zanedbatelné rtg záření se v těle nekumuluje. Více si můžete nastudovat v článku v rubrice radiační ochrany, Zajímavosti z praxe radiační ochrany.
(Za SÚJB: sujb)