Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 31.05.2011 18:45:40
Dobrý den,
ráda bych se prosím zeptala na toto - před 6ti lety jsem onemocněla plicní sarkoidozou a než se vše vyjasnilo absolvovala jsem několikrát CT plic a CT břicha, dále několik desítek rentgenů, protože mi nemoc poškodila i klouby. Před 2mi lety jsem měla na nukleární medicíně SPECT myokardu a letös koncem ledna tzv. Octreoscan při podezření na karcinoid. Nepočítám též CT vyšetření, které bylo před těmi 6ti lety (to bylo též několikrát CT vyšetření slinivky)
Nyní mi lékaří objednali vyšetření PET/CT, protože trpím nevysvětlitelnými průjmy a nevolnostmi. Též budu mít již opakovaně gastroskopii a kolonoskopii. Můžete prosím poradit, jestli už těch vyšetření skutečně¨není příliš. Mám opravdu strach o své zbývající zdraví. Je mi 59 let a vážím jenom 43 kg. Klinický inženýr na nukleární medicíně na můj dotaz řekl, že už to riziko je dost vysoké. Pracuji ve zdravotnictví a každý lékař mi řekně "ále vy toto naděláte s jedním vyšetřením". Bojím se.
Moc děkuji za Vaši odpověď. Na PET/CT mám jít 11.6.2011
Krásný den přeje Věra Polanecká
(Vložil(a): Věra Polanecká)
Vážená paní/pane, o problematice používání zdrojů ionizujícího záření jsme zpracovali článek, který najdete v rubrice radiační ochrana. Nelze než znovu zopakovat, že o indikaci vyšetření rozhoduje lékař na základě diagnozy. Při lékařském využívání ionizujícího záření nejsou žádná omezení, protože by, jak jsme již také napsali, mohlo dojít k situaci, kdy by vyšetření bylo nutné, ale neproveditelné kvůli "vyčerpání" povolené dávky. Podle toho, co jste napsal jsou zdravotní problémy velmi vážné a proto je vhodné vyšetření absolvovat.
(Za SÚJB: sujb)