Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: radice z japonska 13.04.2011 22:17:27
Dobrý den, plánujeme z manželem druhé dítě a to v nejbližších 2.měsících (mluvím o tzv.embryotransféru=tudíž umělém oplodnění!). Jenže můj gynekolog mě neustále tohle plánované těhotenství vymlouvá, protože je přesvědčen o tom, že díky radiaci z Japonska, by to mohlo ohrozit plod!!!! Zastává ten názor, že bych s těhotenstvím měla minimálně rok počkat a pak s tím začít s klidným svědomím. Tvrdí mi, že i když odborníci lidi uklidňují s tím, že je vše pod kontrolou a radiace v žádném případě nemůže lidské zdraví ohrozit, že opak je pravdou a nejvíce právě vyvíjející se plod! Mého gynekologa si velmi vážím a je to opravdu moudrý člověk, ale přeci jenom si říkám, že je odborník na jinou kategorii než na radioaktivní záření?!
Takže bych Vás chtěla moc poprosit o jasnou odpověď, ohledně mých obav radiace z Japonska při brzkém plánování těhotenství, tady v ČR?
Předem děkuji za odpověď Michaela E.
(Vložil(a): Michaela E.)
Vážená paní, o aktuální radiační situaci v ČR v souvislosti s událostí v japonské jaderné elektrárně Fukushima informuje SÚJB podrobně na úvodní straně webových stránek. Můžeme tedy zopakovat, že žádný "radioaktivní mrak" ohrožující občany ČR neexistuje. V ČR jsou průběžně měřeny hodnoty výskytu radiaoktivních prvků a výsledky jsou pravidelně publikovány na stránkách SÚJB a SÚRO.


(Za SÚJB: sujb)