Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Opakovane vysetreni CT 24.01.2010 19:30:48
Muj 81 lety tchan se podrobil v prosinci 2009 CT plic. Minuly tyden absolvoval CT mozku. V soucasnosti mu bylo doporuceno opakovani CT mozku po 2 tydnech. Tchan po CT mozku uvadi napadne zhorseni pameti a opakovane CT z tohoto duvodu odmita. Otazka: Je mozne ze opakovane CT ma negativni vliv na mozek? Jak casto je mozne CT opakovat?
(Vložil(a): Antonin Kazda)
CT vyšetření je diagnostická metoda, která nemá vliv na funkci vyšetřovaného orgánu.

Vyšetření s použitím zobrazovacích metod, které využívají zdrojů ionizujícího záření indikuje lékař. Je zcela v kompetenci indikujícího lékaře vyšetření indikovat i opakovaně, není stanoven žádný "bezpečný" odstup mezi výkony. Pokud je diagnostická informace pro lékaře potřebná, přínosná je to z pohledu SÚJB (legislativní požadavky stanoví tzv. Atomový zákon a vyhláška č. 307/1997 Sb., ve znění pozdějších předpisů) zcela v pořádku, vyšetření je zdůvodněno.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)