Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 14.11.2009 14:46:16
Dobrý den,děkuji za Vaši odpověd,ale moc to nechápu.Psal jsem Vám,že jsem održel 2 ct břicha během roku a 2 rtg plic.Napsala jste,že jsem obdržel cca 2,4msv.V úvodu této stánky je tabulka,která říká,že ct břicha 3-8msv,jaká je tedy skutečnost.I kdybych obdržel dejme tomu během roku 16msv může to ohrozit mé zdraví.Četl jsem studii,že každoroční ct může vyvolat rakovinu,jaký je Váš názor jako odborníka.
(Vložil(a): mira)
Přesnou dávku, kterou jste obdržel nelze bez znalosti parametrů CT vyšetření stanovit. Obdržená dávka záleží i na počtu, šíři skenů, tedy na oblasti, která byla vyšetřována. Dávka z vyšetření břicha tedy může být v rozpětí několika jednotek mSv, záleži také na tom jaká část břicha. Můj odhad byl pouze orientační, stejně tak je orientační uvedená tabulka, kterou zmiňujete a kterou vložil jiný tazatel. Nemyslím si však, že by dávka z vámi absolvovaných vyšetření, i když bychom připustili, že byla 20 mSv, ohrozila vaše zdraví. Neznám též studii a jejího autora, na kterou se odvoláváte, takže hypotézu, že každoroční CT může vyvolat rakovinu nemohu potvrdit. Pokud byste chtěl znát přesný odhad vaší dávky, směřujte dotaz na radiologického fyzika na pracovišti, které vám výkon provádělo.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)