Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 26.10.2009 08:40:35
Dobry den,rada bych Vas pozadala o nazor. Behem poslednich 2 let jsem absolvovala CT mozku, 2xCT dutin, CT plic, enteroklyzu, rtg hrudni patere, nekolik rtg zubu, 4x rtg plic , 2xrtg bederni patere, nartu kolen, holeni a nartu-kvuli zjistovani pricin bolesti. Kdyz jsem se ptala bylo mi receno ze se sice davky behem zivota cloveka kumuluji a ja mam "vybrano"na 15 let dopredu,ale mam byt v klidu-ze jsem tato vysetreni potrebovala.Vy ve Vasich odpovedich pisete ze se davky naopak nehromadi. Ja mam ted jit na kontrolni rtg plic,kolene a na mamograf a bojim se abych neprekrocila nejakou hranici. Dekuji a preji hezky den
(Vložil(a): marcela vycitalova)
Jak jste si přečetla v předchozích odpovědích pro lékařské ozáření není stanovena žádná dávka, která nesmí být překročena. Není tedy stanoven žádný limit, avšak jsou stanoveny tzv. diagnostické referenční úrovně pro jednotlivá vyšetření, které pro pacienta zaručí jen "optimální" ozáření. Nepřekročení DRÚ garantuje, že je pacient ozářen dávkou nejnižší možnou při zachování požadované diagnostické informace. Rtg záření se v těle nekumuluje, není stanoven žádný doporučený odstup mezi jednotlivými výkony. Cílem snímkování je vyřešení zdravotního problému, tak tomu bylo i ve vašem případě. I další snímky, které popisujete (rtg plic, mamograf, vyšetření kolene), pokud jsou klinicky indikovány, by měly být provedeny, protože při správné indikaci je přínos vyšší než riziko.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)