Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani a CT 05.09.2009 14:33:59
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Mám již za sebou několik RTG a CT. Lékař mne nyní posílá na další CT. Mám již obavu o své zdraví a bojím se dalšího absolvování CT. Jaký má také vliv na organizmus vystavování se častému záření? Absolvovala jsem již: CT hrudníku r.1996, RTG páteř r.2003, CT hrudníku r.2004, RTG plic r.2005, RTG C páteř r.2005, Magnetickou rezonanci C páteř r.2005, CT hrudníku r.2006, RTG C páteř a beder r.2006, RTG C páteř 2008, RTG levá část hrudi 2009, Magnetická rezonance C páteř 2009, vše indikováno lékařem. Děkuji mnohokrát za odpověď. Švehlová
(Vložil(a): Dagmar Švehlová)
Cílem rtg vyšetření bylo a bude stanovení diagnózy a léčení zdravotního problému. Pro lékařské ozáření není stanovena žádná hodnota jednotlivé ani součtové dávky, která nesmí být překročena ani doba odstupu mezi jednotlivými vyšetřeními. Rtg záření se v těle nekumuluje. Při aplikaci rtg lékaři zvažují přínos vyšetření na jeho pravděpodobným rizikem. V případě běžných radiodiagnostických výkonů jsou však dávky nízké, řádově v mSv, není důvod se obávat, že by ozáření mohlo ohrozit vaše zdraví.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)