Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 07.06.2023 00:07:43
Dobry den, mam 24 rokov (167cm,67kg) a od detstva do veku 21 rokov mi bolo robenych asi 20-25 roznych RTG (hlava,hrudnik,zuby,ruky,nohy,...). Pocas roku 2021/2022 som mala nejake zdravotne problemy a znova asi 12 RTG (hrudnik,chrbat) a 2x CT (hrudnik). Pocas poslednych 10 mesiacov som absolvovala 16 cca 2,5 hod ciest lietadlom. Toto leto by som mala absolvovat este denzitometriu a v priebehu jula 5 ciest lietadlom po cca 2-2,5 hod. Je to, prosim vas, v poriadku? A mozem absolvovat denzitometriu den pred letom alebo je lepsie ju presunut? Tiez by som sa chcela spytat, ci je na mieste sa obavat dalsieho rontgenovania alebo cestovania v buducnosti z hladiska vplyvu ziarenia na zdravie? Chcem tiez podakovat za vasu pracu a dakujem vopred za odpoved.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

dávky z diagnostických vyšetření jsou nízké, nemusíte se obávat zdravotních účinků z ozáření ani v budoucnosti. Denzitometrické vyšetření, pokud je indikováno lékařem, neodkládejte.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)