Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 22.03.2023 22:26:31
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na dve otázky. S dcérou som bola na rontgene - poslali má do kabínky ale dvere som nezatvorila ale nechala som ich trošku otvorené len toľko aby som na ňu videla(kabínka bola cca 2-3 metre od rontgenu, dcére urobili asi 5 snímok)Na rontgene sme boli v pondelok v stredu som bola u zubára, ktorý mi urobili jeden snímok zubu a mala som vestu. Mohla som byt ,,ožiarená” alebo to je malé množstvo. Druhá otázka je na moju 4 ročnú dcéru urobili jej asi 5 snímok bedra a koleno (pri snimkovani kolena jej dali vestu pri bedrách nie). Na kontrólny röntgen mame ísť za približne 6 -8 týždňov. Môže také malé dieťa byť vystavené koľkému žiareniu? V minulosti (asi pred 2 rokmi)už bola 2x na rontgene ruky (počet snímok si nepamätám). Ďakujem za odpoveď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Odpověď na otázku č. 1:
Vaše přítomnost (v kabince, ne zcela zavřené, a ve vzdálenosti 2-3 m od rtg) při snímkování dcery je sice ozářením, ale velmi nízkým, lze říci, že zanedbatelným.

Odpověď na otázku č. 2: ano, dítě může být vystaveno opakovanému rtg snímkování, které je lékařem indikováno. Při jednotlivých rtg byly ochranné pomůcky - vesta správně použity (jen u rtg kolene).

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)