Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 27.02.2023 20:24:31
Dobrý den, při podezření na plicní embolii mi bylo provedeno CT plic s kontrastní látkou. Byla jsem informována, že ucítím kontrastní látku v těle v podobě tepla a poté dojde ke snímkování. Bohužel se to celé odehrálo obráceně, nejdřív byl proveden snímek a teprve poté jsem ucítila kontrastní látku. Je toto pro mě nějak nebezpečné?
Velmi děkuji za vaše vyjádření.
S pozdravem
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

při podezření na plicní embolii je provedení CT plic s kontrastní látkou standardním vyšetřením. Takové vyšetření není z hlediska obdržené dávky pro vás nebezpečné, ale účinky kontrastní látky posoudit neumíme.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)