Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 02.02.2023 14:08:53
Dobrý den, v posledním roce jsem podstoupila díky úrazu hlavy 3x CT mozku a dnes nejspíše půjdu na 4., rtg lebky mi dělali poslední rok 2x kvůli zánětu dutin. Bojím se na to dnešní vyšetření s CT jít, všude píší, ze to je extrémně nebezpečné takhle brzo po sobě. Nevím, co mám dělat. Bojím se záření.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

CT mozku, které jste podstoupila z důvodu úrazu hlavy nejsou nebezpečná. Není ani pravda, že extrémně nebezpečná jsou CT vyšetření v krátkém časovém úseku po sobě. Nebojte se jít na CT kvůli zánětu dutin. Vaše obava ze záření v takovémto případě není opodstatněná.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)