Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 09.12.2008 00:24:52
dobry den,

chtela jsem se zeptat na to, zda se behem zivota rentgenove zareni z tela pomalu vytraci nebo natrvalo v tele zustava a scita se. Mela jsem behem zivota diky plicni sarkoidoze nekolik rentgenovych snimku plic cca 8, dale jsem kvuli zubnim aparatum a jinym zasahum mela nekolik snimku zubu cca 8, 1x CT plic a 1x CT hlavy,naposledy jsem mela rentgen strev (delaly se 2 snimky,z meho pohledu to nebylo nutne), chtela bych otehotnet a nevim, zda nemam v tomto pripade pockat tri mesice nez se o to zacnu pokouset?
kolik zareni v celkovem souctu mam?Je to nebezpecne?

dekuji Vam moc za odpoved
(Vložil(a): Alena Kralova)
Nemyslím si, že dávky, které jste jako pacientka z lékařského ozáření dosud obdržela jsou nebezpečné a mohly by ohrozit vaše plánované těhotenství. Snímky byly jistě provedeny za účelem stanovení diagnózy a léčení zdravotního problému, který jste měla. Pro lékařské ozáření není stanovena žádná maximální dávka za rok, rtg záření se v těle nekumuluje, nestanovuje se žádný požadovaný rozestup mezi jednotlivými radiologickými výkony.

Nevidím důvod, abyste oddalovala těhotenství kvůli rentgenování, které jste v minulosti absolvovala.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)