Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 25.11.2008 13:16:20
Dakujem za odpoved. Nakolko sa mi podarilo zistit synove jednotlive obdržane davky ziarenia, avsak v hodnote ?SV, chcela by som sa spytat, ci mi viete aj k tomuto dat odpoved, ci sa jedna o zvysene riziko z radiacie.V roku 2000 obdržal 19?SV, v roku 2001 19?SV, v roku 2003 54 ?SV, v roku 2006 23,9?SV a v roku 2008 26,7 ?SV. Vsade sa pise o hodnotach v mSV, tak si neviem urobit "obraz" s tymito hodnotami. Dakujem za odpoved.
(Vložil(a): zuzana biročáková )
Vámi uváděné hodnoty jsou v jednotkách mikrosievert, tedy v tisícinách milisievert (mSv). Jak již bylo v předcházejících odpovědích uvedeno, efektivní dávku kolem 3 mSv (t.j. 3000 mikrosievert) obdrží každý z nás každoročně z přírodního pozadí, přičemž obdržení dávky několik desítek mSv není pro člověka považováno za nebezpečné. Porovnáním hodnot je zřejmé, že dávky vašeho syna nepředstavují zvýšené riziko.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)