Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 22.11.2008 11:00:16
Dobrí den chtěla by sem se zeptat jestli se neberou na to prasky muj syn byl priblizne na 25rtg prosim odpoveste na e-mail mam strach ze se neco stane dekuji
(Vložil(a): Bohdana)
Pro kvalifikovanou odpověď na váš dotaz je potřeba znát jaký typ rtg vyšetření váš syn absolvoval. Dávky, které pacient obdrží se liší dle metody vyšetření (CT, skiagrafie, skiaskopie, intervenční radiologie apod.), dle vyšetřovaného orgánu (plíce, pánev), dle velikosti vyšetřované oblasti (velikost pole 18x24 cm nebo 35 x35 cm), dle parametrů vyšetření atd. Předpokládám však, že vás syn byl na rtg poslán na základě lékařského doporučení a snímky byly provedeny za účelem vyřešení jeho zdravotního problému. Léky, prášky na rtg záření neexistují.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)