Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rtg kycle 31.07.2022 06:29:36
Dobry den, rada bych se zeptala jakou silu v mSv ma rtg kycle a kolik ma rtg bricha? Rtg bricha jsem absolvovala pred dvema mesici a aktualne mam jit na rtg kycle. Nejedna se o kratky interval rentgenovani? Dale bych se chtela zeptat, jestli je mozne pri rtg kycle pouzit ochranu pohlavnich organu? A posledni dotaz - je rtg kycle ohrozujici kvalitu vajicek pro pripadne otehotneni (jako treba zda pak miminko nebude mit nejake vady)? Predem moc dekuju za odpoved.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Odpovídáme na Vaše dotazy:

Ad 1/ Typická efektivní dávka pro rtg vyšetření břicha a se v průměru pohybuje cca hodnotě 1-1,5 mSv, což je nízká hodnota. Přesnou hodnotu vám sdělí pracoviště rtg, které zná parametry vyšetření. Intervaly mezi vyšetřeními nejsou určeny.

Ad 2/ Použití stínicích ochranných prostředků pro ochranu, ve vašem případě pohlavních orgánů, je na pracovišti, které výkon provádí. Lze je použít pouze pokud nebrání zobrazení.

Ad 3/ Provedené rtg vyšetření nebude mít vliv na kvalitu vajíček.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)