Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 16.06.2022 22:33:02
Dobry den, mam 23 rokov (166cm,65kg) a do veku 21 rokov mi bolo robenych asi 20-25 roznych RTG (hlava,hrudnik,zuby,ruky,nohy,...). Pocas posledneho roku znova asi 12 RTG (hrudnik,chrbat) a 2x CT (hrudnik). Mala by som absolvovat v tomto roku este styri 5 hodinove cesty lietadlom. Je to, podla vas, bezpecne z hladiska ochorenia v buducnosti, alebo mam radsej zvolit cestu vlakom/zvolit len dve cesty? Tiez by som sa chcela spytat, ci je na mieste sa obavat dalsieho rontgenovania v buducnosti?

Dakujem velmi pekne za odpoved vopred.
(Vložil(a): Simona Kostková)
Dobrý den,

určitě se nemusíte obávat další cesty letadlem, ani dalšího rentgenování.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)