Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 18.05.2022 09:27:57
Dobrý den,

příští týden mám absolvovat rentgen srdce, plic (postcovid) a zároveň hrudníku a krční páteře (chronická bolest zad). Je tato dávka záření bezpečná? Jak dlouho poté se můžu snažit otěhotnět? Je potřeba při rentgenu nějaká zvláštní ochrana (např. břicha)?

Děkuji moc předem za odpověď.

Veronika L.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vyšetření, která máte absolvovat neznamenají vysokou radiační zátěž. Na plánování těhotenství vliv dávka záření z těchto vyšetření nemá. Případné použití speciální ochrany (např. krytí oblasti dělohy, resp. gonád ochrannou pomůckou) je v odpovědnosti aplikujícího, doporučuje se, pokud vůbec, jen v případě těhotných pacientek a dětí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)