Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování - skolióza 11.05.2022 10:57:24
Dobrý den,
léčím se se skoliózou v bederní i hrudní oblasti. Při nalezení skoliózy mi byly provedeny během 5 let zhruba 5x rentgeny celé páteře (včetně krku a kyčlí). Síla záření mě zaskočila, vůbec jsem si neuvědomovala, jak silné je záření při rtg celé páteře. Dnes jsem byla poslána na rentgen krční patere izolovaně. Je mi teprv 21 let a mám strach, že je to obrovské množství záření. Velmi doufám, že brzy na rentgen nepůjdu (cvičím každý den a nic mě nebolí), ale je mi jasné, že například za 5/10 let budu muset na rtg celé páteře znova pro kontrolu, později v životě stejně tak. Mohlo by být takovéto množství ozáření nebezpečné pro mé zdraví? Velmi mě to trápí.

Děkuji za Váš čas.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rtg snímky páteře při diagnostikování a kontrolách skoliózy nejsou nebezpečné pro Vaše zdraví.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)