Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 19.02.2022 19:10:51
Dobrý den, mohu se prosím zeptat, jak moc je rentgenové vyšetření srdce a plic nebezpečné pro 4letého chlapečka? Syn má za sebou od října 2021 dosud rentgeny 3, měl atypický zápal plic, který poslechem nešel pediatrovi poznat. Nyní má znovu stejné potíže, ale pediatr ho už nechce na čtvrtý rtg posílat, může pro něj být čtvrtý kontrolní rtg rizikem? Bojím se, abychom např. další zápal plic nezanedbali. Moc Vám děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka z rentgenového vyšetření srdce a plic je velmi nízká. Dle našeho názoru není ani více rentgenů v poměrně krátké době rizikové.

(Za SÚJB: sekce radaiční ochrany)