Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 21.12.2021 10:10:50
Dobrý deň. Obraciam sa na Vas s prosbou ako veľmi som si ubližila s ct vyšetrenim brucho panev a hrudnik. Keď som vravela lekarke s plačom že nechcem isť že sa bojim žiarenia tak sa mi vysmiala. Nakoniec som vyšetrenie pod natlakom absolvovala. Keď som volala o vysledky tak sa ma pitala zo smiechom či doma svietim. Vysledky dopadli dobre. Ale až teraz som sa dozvedela že som mala ct brucho panev 2xkontrast a nativ, hrudnik nativ a kontrast. Bojim sa že bola prekročena davka 100msv. Vyšetrnie bolo 6.12. a odvtedy nemôžem spavať. Je mi smutno z toho sko sa p. doktorka k tomu postavila.Vyšetrenie bolo urobene na zaklade podozrenia na nador v prsniku ktorý sa našťastie nepotvrdil. V minulosti som už absolvovala 1xct pluc s podozrenim na embolku. Prosim ako veľmi mi vyšetrenie mohlo ubližiť do buducna. Ďskujem za odpoveď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vyšetření určitě neohrozilo Vaše zdraví, naopak vyloučilo nádorové onemocnění. Nemyslím si, že efektivní dávka byla 100 mSv.
Neřešte velikost ozáření, ale to pozitivní, že se vyloučila podezřelá diagnóza.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)