Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 24.05.2021 17:41:10
Dobry den,chcela by som sa opytat. Bola som na Rtg oboch kolien (3 snimky), po Rtg ma zacala palit koža na kolenach, je to nejako nebezpecné? Nemohla som dostat viac rtg ziarenia? A tak isto mi nebola ponuknuta ochranna vesta na oblast panvy, moze to byt pre mna skodlive? Ďakujem za odpoved.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

množství záření při rtg kolen je velmi nízké, není nebezpečné, nemůže způsobit pálení kůže, není zdraví škodlivé. Není u něj třeba poskytovat ochranou pomůcku pro vykrytí pánve.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)