Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Škodlivost záření 18.04.2021 09:26:23
Mám jít na rentgen páteře a kloubů kvůli podezření na artritidu,ale loni už jsem podstoupil rentgeny kyčle, páteře,plic a asi čtyřikrát rentgen kotníku kvůli zlomenině, mám strach že už toho ozáření je za poslední rok hodně! Děkuji!
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

posouzení, zda je RTG páteře a kloubů kvůli podezření na artritidu opravdu zdůvodněné, musí posoudit lékař. Pro lékařské ozáření neplatí limity, není stanoven počet rentgenů, který nesmí být překročen. Pokud máte strach z dalšího rentgenování, sdělte ho indikujícímu lékaři.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)