Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 17.03.2021 17:04:46
Dobrý den, mám také velké obavy o své zdraví . V roce 2018 jsem měla CT břišní dutiny s kontrastní látkou. V tomtéž roce mě praskl divertikl. Přišlo další CT . Pak CT hlavy a loni pro opakované bolesti břicha další CT břišní dutiny s kontrastní látkou . Nyný mám obět bolesti břicha a tak jsem znovu odeslána CT břicha s kontrastní látkou. Celkem jsem měla 4 střevní operace a před každou operací rentgeny plic. Letos kvůli páteři další rentgeny celé kostry. Bojím se velice toho záření ... Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

bez provedení snímků CT by se ale Vaše problémy, v současné době bolesti břicha, nevyšetřily a nevyřešily. Nemá smysl rentgenování přisuzovat pouze negativní následky a mít nepřiměřené obavy ze záření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)