Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 11.03.2021 17:30:01
Dobrý deň,
mal som po páde podozrenie na zlomenú alebo pomliaždenú kostrč, poslali ma na CT avšak že môžem aj na klasický RTG panvy tak som šiel som na klasický snímkový RTG.
Informoval som sa akú dávku žiarenia som dostal a vedúci oddelenia povedal že do 10mGy čiže vraj AP projekcia spred 3,561 mGy a projekcia z boku 6,547. Nič viac neoznámil.
Prosím Vás akou dávkou som bol ožiarený v mSv ?? vzhľadom na tkanivový váhový faktor, a aká je pravdepodobnosť sterility alebo genetickych mutácií a onkologických problémov?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka 10 mSv je velmi nízká, sterilitu způsobit nemůže. Trvalá sterilita je popisována až pro prahové dávce cca 3 Gy. Pravděpodobnost genetických účinků a nádorových onemocnění je při takto nízkých dávkách též velmi nízká.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)