Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 10.03.2021 19:01:00
Dobrý den, vím že se to tu furt omýlá dokola, ale přesto se potřebuji zbavit mé úzkosti. Měl sem teď po koronaviru 2x RTG plic prvni z boku a na záda a druhý RTG za tri týdny už jen zezadu. Mám obavy že mi to může krátit život, třeba díky Stochastickým účinkům. Můžou takovéto rentgeny poškodit dna způsobem, přerušením vlákna šroubovice dvojným nebo jednotným zlomem? Nebo tělo dokáže když se vše zadaří, úplně odstranit škody napácháné RTG? A odstranit takovéto poškozené dna? Moc díky za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka z RTG plic je velmi nízká, cca 0,02 mSv. Takové snímkování, i když opakované, Vám rozhodně nemůže zkrátit život. A máte pravdu, že malé dávky záření dokáží navodit reparaci a případná malá poškození opravit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)