Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 19.11.2020 22:09:09
Dobrý den, dnes jsem byla z důvodu bolesti břicha na vyšetření, kde mi dělali sono břicha a rtg břicha. Rtg snímek mi dělali dvakrát, horní a dolní část břicha.

Výsledek byl negativní, za což jsem ráda, ale teď si vyčítám, že jsem se nechala zbytečně ozařovat v této oblasti... .

Je mi 39 let, zatím bezdětná a nyní určitě těhotná nejsem, ale ještě bych chtěla mít vlastní děti. Chtěla jsem se vás zeptat, zda tato dávka rtg. záření by mohla mít negativní dopad na mého případného potomka... .

Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rentgenové snímky břicha nemají v tomto ohledu žádné negativní dopady.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)