Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 15.11.2020 10:07:58
Dobrý den, v jednom měsíci jsem podstoupila dvakrát rentgen plic kvůli kašli a jednou CT hlavy s podáním kontrastní látky, tam jsem byla poslána neurologem. Mám obavy, jestli to do budoucna nebude mít vliv na vznik rakoviny? Bohužel ji máme v rodině a nikdy nedošlo k uzdravení.. děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

2 rentgeny plic jsou zcela zanedbatelná radiační zátěž. CT hlavy s podáním kontrastní látky je dávka v jednotkách mSv, ani taková dávka není pro vyvolání rakovinu významná.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)