Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Scintigrafie a RTG v jednom dni 09.06.2020 01:53:19
Dobrý den, prosím o radu, zda se může provést RTG po aplikaci radiofarmaka. Konkrétně RTG T-L páteře s odstupem cca 5,5 hod. po aplikaci látky (709 MBq Tc HDP) při celotělové scintigrafii skeletu, doplněné SECT/CT Th a L páteře.
Je odstup kojení 24 hodin po aplikaci dané látky dostačující? Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

odpovídám na Vaše dotazy:
1. RTG po aplikaci radiofarmaka se může provést,
2. po aplikaci 99m Tc HDP je přerušení kojení po dobu 24 hodin dostačující: doporučuje se mléko, které se v prsu vytvoří odsát a znehodnotit

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)