Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 01.05.2020 14:39:15
Dobrý den,
při výměně nefrostomie v intervalu 1 měsíc je výměna prováděna pod rentgenem pro správnou polohu v ledvině. Při tomto ošetření je proveden zhruba 5-8x snímek. Během roku až 100 rentgenů. Není toto mnoho, a jak to může poškodit orgány?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka záření nemůže poškodit orgány. Počet rentgenů nutných pro navigaci správné polohy je dán standardem tohoto výkonu. Standardy jsou v gesci Ministerstva zdravotnictví.

(Za SÚJB: sekce Radiační ochrany)