Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT Vedlejších dutin nosních 03.02.2020 14:50:32
Dobrý den,

absolvovala jsem CT vedlejších nosních dutin na přístroji MDCT 80, Toshiba Aquilion Prime s následujícími parametry:
Total DLP mGy*cm = 174,8
Total CTG CTDI vol mGy = 12,20

Chtěla bych Vás moc požádat o informaci, jak vysokou celkovou efektivní dávku ozáření v mSv jsem obdržela? A dále alespoň o odhad jak vysokou orgánovou dávku jsem obdržela na mozek, oči a kostní dřeň?
Závěrem bych ještě chtěla poprosit o názor, zda se jedná o běžnou výši dávky v této části těla a zda CT vedlejších nosních dutin probíhá v pražských nemocnicích s podobně vysokými hodnotami?

Předem Vám velice děkuji za odpověď a za čas, který případně budete mému dotazu věnovat.

Petra


(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

kontaktujte prosím pracoviště, kde Vám byl výkon proveden, jsou povinni Vám tyto informace na vyžádání poskytnout.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)