Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 26.10.2019 16:58:27
Pekny den,chcem Vás poprosiť. Mala som aneuryzmu v hlave,absolvovala som 3 CT,1 ct angiografiu a samotnu operáciu aneuryzmi. Teda spolu 5ct.
Na poslednej kontrole mi lekár povedal,nech sa nečudujem,keď prídem nabudúce s tumorom. Pri všetkých CT bola použitá aj kontrastná látka. Za obdobie 6 mesiacov. Teraz sa bojim,či nedostanem zo všetkých tých CT rakovinu. Boli tie dávky pre mňa tak nebezpečne? Vopred ďakujem za odpoveď a váš čas.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávky nebyly natolik nebezpečné, aby způsobily nádorové onemocnění. Vaše ozáření bylo zdůvodněné, nerozpoznané mozkové aneurysma může způsobit krvácení do mozku s nevratnými změnami.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)