Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 16.10.2019 16:21:09
Dobrý den, prosím o radu. Moje babička se naučila chodit na internet a kdesi si našla článek (prý časopis cancer s nějakým výzkumem z USA) kde se dočetla, že opakované snímkování zubů (OPG) prý způsobuje rakovinu mozku. Nyní tímto trochu stíhá celou rodinu a v podstatě odmítá chodit k zubaři (její zubařka prý dělá OPG každý rok v rámci prevence), protože její otec nádor na mozku měl. Snažila jsem se jí vysvětlit, že když poletí letadlem tak nachytá mnohem více záření, ale nevěří mi. Je to opravdu natolik "žhavé" téma jak tvrdí ona, nebo je toto vyšetření (i když každý rok) zanedbatelné a mohu uklidnit celou rodinu. :-) Moc děkuji za Váš čas. Přeji Vám hezký den.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemáme povědomí, že by opakované snímkování zubů (OPG) prý způsobovalo rakovinu mozku.
Dovolím si vás uklidnit. Zdůvodněné OPG vyšetření má pro ošetřovaného větší benefit než případnou újmu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)