Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Veterinární sestra 27.02.2019 19:05:12
Dobrý den,
ráda bych věděla, jaké účinky do budoucnosti bude mít na mě rentgenové záření jelikož už cca dva roky pracuji jako veterinární sestra, kde na pracovišti máme rtg. Samozřejmě jsem při každém druhém snímkování jsem asistovala když bylo potřeba, což znamenalo cca 4x za týden pravidelně. Vestu jsem samozřejmě měla a je mi 24 let. A dále by mě prosím zajímalo, jestli se záření odráží do okolí pokud jsou otevřené dveře při snímkování do jiné místnosti.
Mnohokrát děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Petra )
Dobrý den,

o dávce, kterou při snímkování obdržíte, by Vás měl informovat zaměstnavatel. Obecně platí, že pracovníci na veterinárním pracovišti, kteří při snímkování asistují, jsou radiačními pracovníky kategorie B, tedy neobdrží dávku větší než 6 mSv/kalendářní rok. Při snímkování by neměly být otevřené dveře do jiné místnosti.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)