Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Otazka 15.01.2019 22:20:12
Dobry den.Idem na Vas s prosbou a obavou.Mala som mensi problem so stolickou
-zubom.Robila sa mi endodoncia ,aj reendodoncia .Pocas tejto liecby jedneho zuba ma v priebehu 3 mesiacov Rontgenovali 14x .10 x mi robili intraoralne snimky s malym plieskom v ustach,stale sledovali koren a 2x OPG digitalny RTG .Plus 2 zahryhove snimky na zistenie medzizubnych kazov.V mojom pripade ten zib ajtak isiel von.Chcela by som sa opytat na riziko spojene napriklad s rakovinou mozgu..Citala som ze vsetky tie davky su asi ako 1/3 zataze pri CT hlavy
MAM OBAVY O SVOJE ZDRAVIE.Kedze to vobec nesplnilo co malo ,tak mi RTG robili tolko krat zbytocne .Dakujem za odpoved
(Vložil(a): Benčova Michaela)
Dobrý den,

radiační zátěž z intraorálních snímků, i opakovaně provedených, je velmi nízká. Z provedeného intraorálního snímkování, ani dvou snímků OPG, nehrozí riziko rakoviny mozku.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)